موتور ماشین آلودگی هوا رود کارون آلودگی

موتور ماشین: آلودگی هوا رود کارون آلودگی خوزستان ایران اهواز خوزستان شهرهای مهم ایران

گت بلاگز اخبار پزشکی کم کردن میل به مصرف قند با خواب زیاد

محققان کالج کینگ انگلیس دریافتند افرادی که خواب طولانی‌تری دارند میل به کمتری به مصرف خوراکی‌های شیرین و غنی از کربوهیدرات دارند.

کم کردن میل به مصرف قند با خواب زیاد

کم کردن میل به مصرف قند با خواب بیشتر

عبارات مهم : شبانه

محققان کالج کینگ انگلیس دریافتند افرادی که خواب طولانی تری دارند میل به کمتری به مصرف خوراکی های شیرین و غنی از کربوهیدرات دارند.

به گزارش ایرنا از روزنامه تلگراف، پیش از این خواب طولانی به علت عوض کردن میزان هورمون های کنترل کننده اشتها به عنوان یکی از عوامل خطرزا جهت چاقی معرفی می شد. ولی تحقیقات تازه نشان می دهد افراد با خواب طولانی تر به طور طبیعی به مصرف مواد غذایی سالم تر میل به پیدا می کنند و به طور میانگین روزانه 10 گرم کمتر قند مصرف می کنند.

کم کردن میل به مصرف قند با خواب زیاد

محققان جهت اطمینان از نتیجه های این تحقیقات آزمایشی را با کمک 21 داوطلب انجام دادند. این افراد معمولا کمتر از 7 ساعت خواب شبانه داشتند و بعد از دریافت مشاوره از متخصصان یاد گرفتند ساعات بیشتری بخوابند.

از داوطلبان خواسته شد در طول شب از تختخواب خارج نشوند، پیش از خواب کافئین و غذا مصرف نکنند و بعدازظهرها مدتی را جهت تمدد اعصاب صرف کنند.

مدت خواب شبانه این داوطلبان در طول دوره آزمایش به طور میانگین 90 دقیقه زیاد کردن یافت. در جریان آزمایش اوضاع مصرف غذای داوطلبان به طور کامل ثبت شد و با بررسی این اطلاعات معلوم شد داوطلبان در مقایسه با روزهای قبل از آزمایش به طور طبیعی مقدار کمتری کربوهیدرات در رژیم غذایی خود مصرف می کنند. این در حالی بود که در رژیم غذایی روزانه گروه کنترل که تغییری در مدت خواب آن ها ایجاد نشده بود، میزان مصرف مواد قندی نیز عوض کردن نکرده باقی مانده بود.

محققان کالج کینگ انگلیس دریافتند افرادی که خواب طولانی‌تری دارند میل به کمتری به مصرف خوراکی‌های شیرین و غنی از کربوهیدرات دارند.

گزارش کامل این تحقیقات در نشریه American Journal of Clinical Nutrition انتشار یافته است.

واژه های کلیدی: شبانه | طبیعی | آزمایش | محققان | روزانه | تحقیقات | داوطلبان | رژیم غذایی | مواد غذایی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz