موتور ماشین آلودگی هوا رود کارون آلودگی

موتور ماشین: آلودگی هوا رود کارون آلودگی خوزستان ایران اهواز خوزستان شهرهای مهم ایران

گت بلاگز اخبار پزشکی زنان، ۱۶ درصد مبتلایان ، آخرین آمار مبتلایان به ایدز در کشور

طبق بروزترین آمار اعلامی وزارت بهداشت، 36هزار و 39 تن مبتلا به اچ آی وی در کشور شناسایی و ثبت شده‌اند و تزریق یکسان در مصرف کنندگان مواد، همچنان در صدر علل مبتل

زنان، ۱۶ درصد مبتلایان ، آخرین آمار مبتلایان به ایدز در کشور

آخرین آمار مبتلایان به ایدز در کشور/ زنان، ۱۶ درصد مبتلایان

عبارات مهم : آخرین

طبق بروزترین آمار اعلامی وزارت بهداشت، 36هزار و 39 تن مبتلا به اچ آی وی در کشور شناسایی و ثبت شده است اند و تزریق یکسان در مصرف کنندگان مواد، همچنان در صدر علل مبتلا شدن به این بیماری قرار دارد.

به گزارش ایسنا، نگرانی از شیوع بیماری ایدز در میان زنان و عوض کردن الگوی انتقال آن از تزریق یکسان به روابط پرخطر، مدت زیادی است مطرح شده است و دستگاه های مسئول ضمن هشدار نسبت به آن، راهکارهای مختلفی را نیز پیشنهاد می دهند؛ مبحثی که “آموزش” در آن نقش مهم را دارد و در عین حال به عنوان بااهمیت ترین چالش این حوزه نیز آشنا می شود.

زنان، ۱۶ درصد مبتلایان ، آخرین آمار مبتلایان به ایدز در کشور

ایران متعهد شده است است که تا سال ۲۰۲۰، ۹۰ درصد موارد مبتلا به این بیماری را شناسایی کند، ۹۰ درصد افراد شناسایی شده است تحت درمان داروهای ضد رتروویروس قرار گیرند و ۹۰ درصد افراد تحت درمان، بار ویروس در بدن ارزش به قدری کم کردن یابد که قدرت انتقال به سایرین به حداقل ممکن برسد.

در هر حال بنابر اعلام دکتر پروین افسر کازرونی- مدیر اداره کنترل ایدز و بیماری های آمیزشی وزارت بهداشت- آخرین آمار مبتلا شدن به این بیماری مزمن در کشور ۳۶۰۳۹ نفر تا آخر خردادماه ۹۶ هست؛ آماری که طبق بیانات مسوولان وزارت بهداشت تنها ۳۰ درصد موارد مبتلا را مشمول بر می شود و ۷۰ درصد آنها شناسایی نشده و از ابتلای خود آگاهی ندارند.

طبق بروزترین آمار اعلامی وزارت بهداشت، 36هزار و 39 تن مبتلا به اچ آی وی در کشور شناسایی و ثبت شده‌اند و تزریق یکسان در مصرف کنندگان مواد، همچنان در صدر علل مبتل

کازرونی در گفت وگو با ایسنا، راجع به آخرین آمار مبتلا شدن به این بیماری عفونی در کشور، اظهار کرد: بر اساس نظام جامع مدیریت داده های الکترونیک اچ آی وی کشور، تا آخر خرداد ۱۳۹۶ مجموعا ۳۶۰۳۹ نفر مبتلا به اچ آی وی شناسائی، ثبت و گزارش شده است اند که ۸۴ درصد آنان را مردان و ۱۶ درصد را زنان تشکیل می دهند. ۵۲ درصد موارد ثبت شده است نیز در گروه سنی ۲۱ تا ۳۵ سال هستند.

به گفته وی، بر اساس این نظام گزارش دهی از کل موارد آشنا شده است تعداد ۹۷۶۴ نفر فوت ثبت شده است اند و ۱۴۶۵۶ نفر نیز وارد مرحله ایدز یا همان اچ آی وی پیشرفته شده است اند.

وی ادامه داد: از سال ۱۳۶۵ تا کنون در کشور به ترتیب تزریق با وسایل یکسان در مصرف کنندگان مواد با ۶۵.۸ درصد، رابطه جنسی با ۱۹.۶ درصد و انتقال از مادر به کودک با ۱.۵ درصد جزو علل مبتلا شدن به اچ آی وی در بین تمام موارد بیمار بوده اند. راه انتقال در ۱۲.۴ درصد از این گروه نامشخص مانده هست. البته راه انتقال ۰.۷ درصد از این موارد مربوط به خون و فرآورده های خونی در سال های پیش از اجرای سیاست پالایش صد در صدی خون سالم به وسیله شرکت انتقال خون بوده هست.

زنان، ۱۶ درصد مبتلایان ، آخرین آمار مبتلایان به ایدز در کشور

رئیس اداره کنترل ایدز و بیماری های آمیزشی وزارت بهداشت همچنین اضافه کرد: الگوی راه انتقال و درصد ابتلای زنان و مردان در سال های اخیر عوض کردن کرده هست؛ به طوری که از میان تمام موارد شناسایی و گزارش شده است در سه ماه اول سال جاری، ۳۳ درصد موارد ثبت شده است را زنان و ۶۷ درصد آنها را مردان تشکیل می دهند. راه احتمالی انتقال در ۳۲.۷ درصد موارد، اعتیاد تزریقی، ۴۷.۹ درصد، روابط جنسی، دو درصد از مادر به کودک و در ۱۷.۴ درصد راه احتمالی مبتلا شدن بیان نشده هست. همچنین هیچ مورد ابتلای جدیدی از طریق خون و فرآورده های خونی ثبت نشده است.

واژه های کلیدی: آخرین | انتقال | بهداشت | بیماری | شناسایی | مبتلا شدن | انتقال خون | وزارت بهداشت

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz